1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Nusret Cephesi emiri Cevlani son gelişmeleri değerlendirdi
Nusret Cephesi emiri Cevlani son gelişmeleri değerlendirdi

Nusret Cephesi emiri Cevlani son gelişmeleri değerlendirdi

İdlib'i ele geçiren muhalif oluşumun önemli bileşenlerinden Nusret Cephesi'nin emiri Ebu Muhammed Cevlani'nin yaşanan son gelişmelere dair bir takım açıklamalar yaptığı yeni bir ses kaydı yayınlandı.

A+A-

Konuşmasına Kur'an'dan ayetler ile başlayan Nusret Cephesi lideri, ‘İdlib’in fethi dolayısıyla İslam Ümmetini ve savaşa katılan mücahit ve komutanları tebrik ederek’ devam etti.

Cevlani, daha sonra ‘İdlib Harekatı esnasında ölen Ahrar’uş Şam Lideri Ebu Cemil Kutub, Ebu Abdullah Necdi, Ebu Bera Hafs El Masri ve Ebu Vefa El Ensari ve diğer canlarını feda edenlere ihtiramlarını sunduğunu’ dile getirdi.

İdlib halkının Şeriat hükümleri ile yönetileceğine vurgu yapan Ebu Muhammed El Cevlani halkın dinlerinin, mallarının, canlarının ve ırzlarının korunacağını söyledi. Kurulan Şura Heyetinin halk arasında adaleti sağlayacağını belirtti.

Nusra Lideri Cevlani, ‘yardım rüzgarının Şam diyarında estiğini ve Allah’ın bu yardımları ile İdlib’in alındığını’ belirtti. Şuranın önemine vurgu yapan Cevlani işlerini bununla yürüteceklerinin ve insanlar arasındaki anlaşmazlıklarda şeriat mahkemelerinin hakem olacağının altını çizdi.

‘Fetih Ordusunun kafirlere karşı şiddetli kendi aralarında ise merhametli olduğunu’ belirten Ebu Muhammed Cevlani, direnişçiler tarafından oluşturulan bu yapının ‘Allah’ın bereketi ile yürüdüğünü’ ifade etti.

Suriye, Humus ve Halep’te muhasara altında bulunan halka seslenen Cevlani, Hz Muhammed ve arkadaşlarından örnek vererek onların 3 sene muhasarada kaldığını ve zor şartlar altında yaşadığını hatırlattı.

Ebu Muhammed El Cevlani ‘ahlaksızlık kuvvetle değil iffet ise zayıflar için değildir’ dedi. ‘İslam ordularına ve komutanlarına’ seslenen Cevlani ‘zayıflıklarınızı anın’ diyerek alınan bölgeler nedeniyle rehavete kapılmaktan sakındırdı. 

 

Kaynak : infocenter.media

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum