1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Nusret'den resmi açıklama
Nusret'den resmi açıklama

Nusret'den resmi açıklama

Önceki gün bir iftar programı sonrasında katılımcılara yaptığı konuşmasından İslam Emirliğini kurdu mu yoksa kurma aşamasında mı pek net anlaşılamayan Nusra'dan dün resmi açıklama geldi.

A+A-

Cevlani'nin iftar programı konuşmasının kendi içinde barındırdığı karışıklık ve yol açtığı soru işaretleri üzerine yaptığı yazılı açıklama;

Nusret Cephesinin İslami Emirliğin ilanı ile alakalı olarak söylenenlerin izah ve beyanı

Rahman ve rahim olan Allah adıyla…

Hamd Allah’a salat ve Resullullah’a (s.a.v.), aline, ashabına ve onları dost edinenlerin üzerine olsun.

Bunun ardından:

1- Nusret Cephesi’nin kurulduğu ilk günden itibaren amacı ve davası; Allah Subhanehu ve Teala’nın hakimiyetini dünyaya geri getirmek ve O’nun şeriatını uygulamaktır.

2-Muhakkak ki bizler yıllardan beri bir İslam Emirliği’nin kurulması için çalışıyoruz. Ancak şeri olarak bu ilanı henüz gerçekleştirmedik. Sadık mücahidlerin ve rabbani âlimlerin ittifak ettiği gün İslam Emirliği’ni ilan edeceğiz.

3-Muhakkak ki bizler şeriatın hâkim olabilmesi için şeri hukuk büroları, emniyet merkezleri ve Müslümanlara umumi hizmet verecek tüm merkezlerin oluşturulması için çalışıyoruz. Önceki şeri heyetlerin yerini de alacak olan bu hizmetler on gün içinde gerçekleştirilecek.

4-Hiç kimsenin bu cihadın semeresini çalmasına izin vermeyeceğiz. Kanlarını ve canlarını kurban veren mücahitlerin kanlarının üzerine laiklik ve demokratik sistemlerin bina edilmesine asla izin vermeyeceğiz.

5-Nusret Cephesi olarak özgürleştirilmiş bölgelerde diğer sadık gruplarla bir olunarak, Müslümanlara ihanet eden fesatçı gruplara ihanetlerinin bedeli ödetilecek.

6- Cihad sahasını tehdit eden aşırılık içindeki haricilere ve Nusayri rejiminin tehlikelerine karşı saflar birleştirilmelidir.

(Allah işinde galiptir, fakat insanların çoğu bunu bilmezler / Yusuf: 21)

Nusret Cephesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.