1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Palyaçoların pirinden inciler
Palyaçoların pirinden inciler

Palyaçoların pirinden inciler

Ehli Sünnet'e Selefilik ve Vehhabilik(!) üzerinden saldırmayı kendine görev edinen ve bu uğurda kışkırtıcı açıklamaların altına imza atan Cübbeli Ahmet kendisine sağlanan sirk ortamında hünerlerini gösterdi.

A+A-

Beyaz TV'de yayınlanan Erkan Tan'la Tartışalım programına bu hafta Cübbeli Ahmet için uygun sirk ortamı oluşturuldu. Toplum nezninde dini cıvıklaştıran laubali konuşmaları ile bilinen Cübbeli prim yapmak adına müslümanlar hakkında Ehl-i Kitabın dahi sarfetmediği açıklamalar yaptı.

Zındık, mücahitleri tekfir etti

Cübbeli Ahmet müslümanları tekfir ederken hiç bir delil getirmezken, İran basının yaydığı iftira dolu haberlerle sirk şovunu renklendirdi. 

Cübbeli Ahmet, “Bunların Müslümanlıkla alakası yok. Müslüman olan cami bombalamaz, Kabe'yi yıkacağım demez. Bunlar Müslümanlıktan öte kafirden de beter. Ben bir yayında Hadis-i Şerif'te okudum. Bunların çıkacağı, Şam'da dolanacağı, Irak'ı kaplayacağını söylemiştim” ifadelerini kullandı.

Din tüccarından Ortadoğu siyaseti ile alakalı stratejik analizler

Erkan Tan, “Bu IŞİD'cilerin amacı ne?” diye sorması üzerine Cübbeli Ahmet, “Şimdi burada bir taşla 3-5 kuş vuruluyor. ABD, İngiltere, Yahudiler Büyük Ortadoğu projesini gerçekleştirmek için buralarda bazı yerleri boşaltması lazım. Bu arada Şia'lar, Sünniler böyle adam boğazlıyor diye kendine fayda sağlamaya çalışıyor. İsrail zaten Ortadoğu'da kendinden büyük devlet kalmasın istiyor, yavaş yavaş da bunu başarıyor” şeklinde konuştu.

Cübbeli Ahmet, 
Şeyh Ebubekir el-Bağdadi olduğu iddia edilen fakat kısa süre içinde yalanlanan ve fotoğraftakinin başkası olduğu kanıtlanan fotoğraf üzerinden hezeyanlarını sürdürdü,

“Ebubekir Bağdadi denen adamın ABD senatörüyle resmi var. Oturdular beraber anlaşmalar yaptılar. Sonra Rusya'ya sığınan o adam (Edward Snowden) IŞİD'in CIA ve Modsad'ın istihbaratıyla beraber çalıştıklarını ve İsrail'in güvenliği için kurdurulduğunu söylüyor”


Cübbeli Ahmet her zamanki gibi uydurma hadislerden de örnekler vererek “IŞİD'in bitirilmesi yıllar sürebilir” diyen ABD için şu ifadeleri kullandı:

“Hadis-i Şerif, aralarında ihtilaf çıkacak diyor. Allah hakkı dilediğine verecek, bunları birbirlerine hallettirecek diyor. Ama bir de şu var: farkında mısınız? Koca Saddam'ı kaç saatte devirdiler. Şimdi IŞİD'i bitirmemiz yıllar sürebilir diyorlar. Neden? Çünkü buradaki projeleri yıllar sürecek. Bu çapulcular yıkmak için yıllar sürebilir diyorsan, ben buna inanmam. Bu kafir oyunudur, bu Yahudi oyunudur. Oyunlara gelmeyin.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
    İlgili Haberler