1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Perinçek ve ekibi katil Esed'e saygılarını sunmaya gidiyor
Perinçek ve ekibi katil Esed'e saygılarını sunmaya gidiyor

Perinçek ve ekibi katil Esed'e saygılarını sunmaya gidiyor

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve heyetindeki milletvekilleri Birgül Ayman Güler ve Süheyl Batum'un Suriye'de resmi temaslarda bulunmak üzere Şam'a gideceği açıklandı.

A+A-

Nusayri rejimin eli kanlı lideri Esed'ın davetlisi olarak Şam'a 3 günlük ziyarette bulunacağı ifade edilen Vatan Partisi heyetinin Nusayri rejimin devlet yöneticileriyle de görüşeceği belirtildi. Perinçek'in milyonların katili Esed için "dostum" demesi şaşkınlık oluşturmadı. Perinçek, "Milli Hükümet kurulunca, Süleyman Şah Türbesi'nde dostumuz Beşar Esad'la birlikte saygı duruşunda bulunacağız" dedi.

Bebek katili Esed ile gerçekleştirilecek olan görüşmede, Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin onarılması ve geliştirilmesi konuları ele alınacağı söylensede görüşmenin asıl amacı kamuoyuna açıklanmadı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ziyaret hakkında şu açıklamada bulundu: "Tayyip Erdoğanlar, komşunun evinde yangın çıkarttı. Şimdi alevler, bizim evimizin kapısını penceresini yalıyor. Suriye'nin başına açılan belâ, Türkiye'nin başına açılan belâdır. Suriye düşmanlığı, Türkiye düşmanlığıdır. Suriye'nin toprak bütünlüğü, Türkiye'nin toprak bütünlüğüdür. Suriye'de barış, Türkiye'de barıştır. Suriye, Irak ve İran ile işbirliği yaparak, bölgemizdeki bölücü ve yobaz terörüne son vereceğiz. Millî Hükümet kurulunca, Süleyman Şah türbesinde dostumuz Beşar Esad'la birlikte saygı duruşunda bulunacağız."

28 Şubat-3 Mart 2015 tarihleri arasında Suriye'de resmi temaslarda bulunmak üzere Şam'a gidecek olan heyet şu isimlerden oluşuyor:

Heyet Başkanı: Doğu Perinçek,Vatan Partisi Genel Başkanı

Heyet Üyeleri: Türkmen Parlamentosu Başkanı Prof. Dr. Ümit Akkoyunlu, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum, Eski Milli Savunma Bakanı Barlas Doğu, İzmir Milletvekili Prof. Dr. Birgül Ayman Güler, Adana Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Fırat Karalı, Genelkurmay İstihbarat E. Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yunus Soner, 58. ve 59. Türkiye Hükümeti'nde Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, işadamı Ali Rıza Tekin, Mardin Dekorya Aşireti Lideri Abdülkadir Yıldız, Türkiye-Suriye Dostluk Komitesi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Yuva.


Kaynak: Sputniknews

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.