1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. PKK, Peygamber Efendimiz'i hedef almayı sürdüyor
PKK, Peygamber Efendimiz'i hedef almayı sürdüyor

PKK, Peygamber Efendimiz'i hedef almayı sürdüyor

PKK'nin resmi yayın organı olarak yayın yapan Özgür Gündem Gazetesi, geçtiğimiz gün yayınladığı 'aşağılık' bir karikatürle Peygamber Efendimiz Muhammed'e (sav) hakarette bulundu.

A+A-

PKK ve uzantısı oluşumlar İslam'a ve kutsallarına hakaret ve aşağılama içeren saldırılarına bir yenisi eklendi.

PKK'nin uzantısı olarak yayın yapan Özgür Gündem Gazetesi'nin dünkü sayısında (9 Mart 2016) yayımlanan seviyesiz bir karikatürde, Aziz İslam'ın peygamberi, müslümanların önderi Allah'ın elçisi Muhammed'in (sav) kadınlarla ilgili "Cennet annelerin ayakları altındadır" hadis-i şerifine sözde atıfta bulunularak hakaret ettiği görüldü.

Daha önceleri de PKK'nin türevi olan kimi kuruluşlar tarafından defalarca İslam'ın kutsallarına hakaret edilmiş, bu tavır başta İslami hassasiyetlere sahip Kürt halkı olmak üzere vicdan sahibi bütün kamuoyunun sert tepkisine neden olmuştu.

Hatırlanacağı üzere daha önce PKK'nin uzantısı kimi kuruluşlar, Silopi'de çarşaflı kadınları zincirleyerek İslam'ın örtünme emrine ve müslüman kadınlara hakaret etmiş, ardından aynı sahne Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin desteklediği bazı sergilerde de devam etmişti.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde "Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü" adı altında HDP ve bileşenlerinin çarşaflı ve örtülü kadınları hedef alan pankart ve hakaretleri kamuoyuna yansımıştı. Söz konusu etkinlikte, temsili olarak çarşaf giyen bazı kadınların ellerine zincirler vurulmuş ve bu şekilde çarşaflı kadınların köle olduğu hezeyanlarında bulunulmuştu.

Namussuzlukla övünen alçak zihniyet

İslam'ın şiarlarına hakaretlerin yapıldığı bu programda kadınların taşıdığı; “Toplumsal bir Kâbustur Namus” afişleri de dikkat çekmişti. Söz konusu programda, HDP ve DBP Silopi İlçe Eş Başkanları, Barış Meclisi Anneleri, Kurdi-Der üyeleri ve KESK’li kadınlar da yer almıştı.

Geçen yıl ise Sümerpark Amed Sanat Galerisi, Cegerxwîn Kültür ve Sanat Merkezi ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu’nda sergilenen pornografik NÜ tabloları sanat diye alkışlayan PKK/HDP’liler, Müslüman kadının giysisinden olan çarşafı ise köleliğin sembolü olarak nitelendirip, çarşaf giydirdikleri kadınların eline zincirler vurarak İslam’a ve İslam’ın değerlerine karşı olan tavırlarını ortaya koymuşlardı.

Söz konusu bu programa başta Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak olmak üzere birçok HDP'li yetkili de iştirak ederek sergilenen hakareti alkışlamışlardı.

Yine geçtiğimiz yıl Diyarbakır'ın HDP'li Yenişehir Belediyesi, daha önce Danimarka'da yayınlanan ve İslam dünyasında büyük infiale neden olan Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri, kentin en işlek caddelerindeki billboardlara asma cüretini göstermişti. Toplumda infiale neden olan bu karikatürler Diyarbakır halkı tarafından billboardlardan sökülmüştü.

Dünden bugüne yaşanan bu hakaretlere verilen tüm tepkilere rağmen PKK ve uzantısı yapılanlamalar hâlâ pervasız bir şekilde İslam'ın kutsallarına saldırması, büyük bir provokasyon olarak değerlendiriliyor.

Kendi içinde bulunduğu toplumun kutsallarını hiçe sayarak kimi zaman sanatsal faaliyet, kimi zaman da sözde fikir özgürlüğü kapsamında toplumu tahrik eden bu saldırıları gerçekleştiren PKK ve türevlerinin, gün geçtikçe İslam'a düşmanlıklarını alenileştirdiği görülüyor.

Bugün gelinen noktada ise PKK çizgisinde yayın yapan Özgür Gündem Gazetesi'nde, ucubelikten de öte İslam'ın kutsallarını hedef alan bir karikatür yayınlandı. PKK propagandası yapan çizgileriyle bilinen Halil İncesu imzasıyla çizilen söz konusu karikatürde, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (sav) kadınlarla ilgili "Cennet annelerin ayakları altındadır" hadis-i şerifine atıf yapılarak hakaret edildiği görüldü. Gazete sayfalarında yer verilen bu karikatür bir de internet sayfasından yayınlandı. Tabi bu gazete ve karikatüristi Halil İncesu'nun İslam'ın kutsallarına ilk hakareti değil. Daha önce de Adem (aleyhisselam) ve eşini çok uygunsuz bir şekilde karikatürize ederek Allah'a ve nebisine küfretme cüretinde bulunmuştu.

Van'da da aynı aşağılık hareketler

Hatırlanacağı üzere yine 2015 yılında, Van’ın İpekyolu Belediyesi Kadın Kurulu tarafından Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Sanat Parkı’na, Hz. Muhammed karşıtlığını içeren bir pankart asılmıştı. Parkın yol tarafına asılan ve üzerinde "EM NE EMANET IN, EM JIN IN" yani "Biz kimsenin emaneti değiliz, biz kadınız"  yazısının olduğu pankartın, Hz. Muhammed’in "Kadınlar size Allah’ın emanetidir" hadisini hedef alarak asıldığı görülmüştü.

Son yaşanan süreçte mazlum Kürt halkının evini, barkını, sokağını, mahallesini, kısacası yaşam hakkını hedef alan, kah ABD emperyalizmin kucağına oturan kah Rusya'nın yatağına giren zihniyetin, tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de toplumun en büyük kutsallarına saldırmaları, kamuoyu tarafından şaşkınlıkla izleniyor. 

 

Kaynak: Doğru haber

 

 

pkknin-yayin-organindan-hz-muhammede-hakaret-h1457602436-8080dc.jpg

80cd51112b1acaad8926.jpg

7b4f46076ea0a87b1cfd.jpg

hdp-islama-hakaret-peygamber-saldiri.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
    İlgili Haberler