1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. PKK'den karmaşık 1 Kasım mesajı
PKK'den karmaşık 1 Kasım mesajı

PKK'den karmaşık 1 Kasım mesajı

PKK yöneticilerinden Bese Hozat, Ak Parti iktidarına yönelik ağır hakaret ve tehditler içeren yazısında, 1 Kasım seçimleri öncesinde HDP'nin zaferi için tarihi bir tutum takınacaklarını söylerken tarihi tutumun ne olduğuna değinmedi.

A+A-

PKK liderlerinden Bese Hozat, "Erdoğan ve Davutoğlu yönetimi, Kadınlar, Kürtler öncülüğünde Demokratik Özerklik inşasıyla ve HDP’nin 1 Kasım’da elde edeceği ikinci zaferle tarihi yargılama sürecine girecektir" iddiasında bulundu. Hozat, "Özgürlük Hareketi, HDP’nin 1 Kasım’daki büyük zaferine daha fazla katkı sunmak için tekrardan tarihi bir tutum takınarak AKP’nin tüm iğrenç planlarını bir kez daha boşa çıkaracak ve gereken hesabı soracaktır" şeklinde iddialarda bulundu.

Hozat'ın Özgür Gündem'de "Yargılanma zamanı yakın" başlığıyla yayımlanan yazısından bir bölüm şöyle: 

"Açık ki Erdoğan, DAİŞ’in yanı sıra Hitler, Mussolini, Saddam benzeri tarihte bilinen birçok anlı-şanlı diktatörler gibi çok büyük savaş suçları işliyor. Erdoğan’ın, AKP’nin talimatıyla Kürtlere uygulanan katliamlar, hergün infaz edilen çocuklar, bombalanan mezarlıklar, Zergelê gibi savaş uçaklarından atılan bombalarla ortadan kaldırılan köyler, şehirlerde tanklarla yerle yeksan edilen evler, günlere haftalara yayılan sokağa çıkma yasağı, ateşe verilen Kürdistan coğrafyası, sular altında bırakılan kültürel miras, LAHEY adalet divanında yargılamayı gerektiren çok ağır savaş suçlarıdır. DAİŞ’in halkların tarihi ve kültürel mirasını, kutsallıklarını, yani bir halkı halk, bir toplumu toplum yapan manevi değerlerini yok etmesindeki amaç ne ise AKP’nin gerilla şehitliklerini, halkın ibadet yerlerini bombalamasındaki amaç da aynıdır. Gerilla şehitliklerine bomba yağdıran, cenazelere işkence yapan, gerillaların çıplak bedenlerini sokaklarda teşhir eden bir zihniyet bir yandan büyük bir bitmişliği-tükenmişliği ifade ederken bu yoz zihniyetin  insanlık dünyasında yerinin olmadığı ve olmayacağı da açıktır. Böyle bir zihniyete sahip olanlar insanlık dünyasına ait olamazlar. Bu zihniyet sahipleri insanlıktan zırnık kadar nasibini almamış, kendi yarattıkları alçak ve rezil bir dünyanın ancak ve ancak sefil ve iğrenç vahşi birer yaratıkları olabilirler. İnsanlık dünyasında ve toplumlar tarihinde bu soysuz yaratıkların herhangi bir yerleri olamaz ve olmayacak. Hiç şüphesiz insanlık, hiçbir etik değer tanımadan kendisine saldıran AKP ve DAİŞ lanetini mutlak suretle kendi dışına atacaktır. Çünkü DAİŞ gibi AKP’nin de varlığı sadece Kürtlere, Kadınlara, kendisi dışındaki farklı kimliklere, renklere, seslere değil, genel olarak insanlığa da en büyük zulümdür, hakarettir, tehdittir. Bu zulme, hakarete ve tehdite boyun eğmek, sessiz kalmak, tek kelime ile alçaklıktır, insanlık dışına çıkmaktır. İnsanlık mücadelesinin en ön saflarında yer alan Kürtler, Kadınlar ve tüm devrimci güçler hiçbir zaman AKP-DAİŞ faşizmine boyun eğmediler, eğmeyecekler. Tükenişin korkusuyla mezarlara saldıracak kadar alçalan, vahşice katlettiği cansız bedenlerden duyduğu büyük korkuyla cenazeleri sokaklarda sürükleyen, korkusundan gölgesine dahi kurşun sıkacak noktaya gelen bu rezil, dibe vurmuş zihniyet, direnen halk, kadınlar ve devrimciler tarafından tarihin dehlizlerine gömülecektir. Erdoğan ve Davutoğlu yönetimi, Kadınlar, Kürtler öncülüğünde Demokratik Özerklik inşasıyla ve HDP’nin 1 Kasım’da elde edeceği ikinci zaferle tarihi yargılama sürecine girecektir. Özgürlük Hareketi, HDP’nin 1 Kasım’daki büyük zaferine daha fazla katkı sunmak için tekrardan tarihi bir tutum takınarak AKP’nin tüm iğrenç planlarını bir kez daha boşa çıkaracak ve gereken hesabı soracaktır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.