1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. PKK'nin katliamı belgelendi
PKK'nin katliamı belgelendi

PKK'nin katliamı belgelendi

Diyarbakır'da PKK'nin düzenlendiği saldırılarda katledilen Mustazaflar Cemiyeti gönüllüsü 3 gencin uğradığı saldırı ve işkence cesetlerine yapılan otopsi raporuyla belgelendi.

A+A-

Kurban Bayramı'nın 4. gününde Mustazaflar Cemiyeti bileşenlerinden olan bir derneğin fakirlere dağıtılmak üzere hazırladığı kurban eti paketlerini yoksullara dağıtırken PKK'nin düzenediği izinsiz gösterilerde PKK'li bir grubun saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden Yasin Börü (16), Hasan Gökgöz (26) ve Hüseyin Dakak'ın (19) gördüğü şiddet otopsi raporuna yansıdı.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgunda yapılan otopside Dakak, Gökgöz ve Börü'nün kesici ve delici alet yaralanması ile ateşli silahla öldürüldüğü tespit edildi.

PKK/HDP vahşeti otopsi raporu ile gözler önüne serildi
 

'IŞİD Kobani’de katliam yapacak’ söylemi ile sokaklara çıktıklarını iddia eden PKK/HDP’lilerin, İslami kesime yönelik işlediği cinayetlerin vahşiliği ise Diyarbakır Cumhuriyet Başasavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında yapılan ölü muayene ve otopsi raporu ile gözler önüne serildi. Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından hazırlanan otopsi raporuna göre; kurban eti dağıtımı yaparken katledilen gençlerden 17 yaşındaki Yasin Börü’nün 15 kez bıçaklandığı, silahla vurulduğu, yüksekten atıldığı, kafasının ezildiği ve yakılmak suretiyle katledildiği tespit edildi.

Yine PKK'liler tarafından katledilen gençlerden Ahmet Hüseyin Dakak’ın (19) 22 kez bıçaklandığı ve kurşunlandığı belirtildi. Hasan Gökgöz’ün (25) 20 kez bıçaklandığı ve kafasına aldığı darbelerden dolayı hayatını kaybettiği netleşti. Turan Yavaş’ın (37) kurşunlandığı, Riyad Güneş’in de (26) aynı şekilde kurşunla yaralandığı, bıçaklandığı, yüksekten atıldıktan sonra yakıldığı kaydedildi. Olayda yaşamını yitiren Cumali Güneş’in (29) ise yaralıları hastaneye kaldırmak isterken kurşunlanarak katledildiği öğrenildi.

İşte PKK/HDP’lilerin vahşetini belgeleyen otopsi raporundan çarpıcı detaylarlar:

Yasin Börü’ye ait otopsi raporu:

Kafası ezildiğinden ilk anda kimliği tespit edilemeyen Yasin Börü’nün otopsi raporunda yer alan tespitler PKK/HDP çetelerinin vahşetinin resmi belgesi niteliğinde oldu. Raporda, “Cesedin otopsi işleminden önce çektirilen grafilerinde; kafatası kemiklerinin çok parçalı kırılmış olduğu görüldü. Baş ve yüz kısmının, kafatası ve yüz kemiklerinin kırılmasına bağlı deforme görünümünde olduğu göründü. Batın, göğüs ve avuç içlerinde yanık ve is bulaşıkları görüldü.”diye not düşüldü.

Otopsinin sonuç bölümünde ise; Yasin’in vücudunda 15 adet kesici-delici alet yarası tespit edildiği, ayrıca 2 adet öldürücü nitelikte alet yaralanmasının (KDAY) bulunduğu, bunun dışında tespit edilen 17 alet yarasının belirlendiği, bir kurşun yarasının da olduğu kaydedildi.

Sonuç bölümünde ise Yasin Börü’nün ölümünün künt kafa travmasına bağlı beyin kanaması, beyin doku harabiyeti ile kesici-delici alet yaralanmasına bağlı gelişen iç organ yaralanması ve iç kanamanın müşterek olduğu belirtildi.

Ahmet Hüseyin Dakak’a ait otopsi raporu:

Hüseyin Dakak’ın vücudunda toplam 22 adet kesici-delici alet yarası tespit edildiği, ayrıca bir kurşun yarası ile 5 ayrı öldürücü nitelikte alet yaralanmasının da (KDAY) bulunduğu belirtildi.

Hasan Gökgöz’e ait otopsi raporu:

Kişinin vücudunda toplam 20 adet kesici-delici alet yarası tespit edildiği, ayrıca bir kurşun yarası ile 6 ayrı öldürücü nitelikte alet yaralanmasının da (KDAY) bulunduğu belirtildi. Gökgöz’ün ölümünün beyin kanaması ve kesici-delici alet yaralanmasına bağlı gelişen iç organ yaralanması, iç kanama sonucu meydana geldiği kaydedildi.

Turan Yavaş’a ait otopsi raporu:

Yavaş’ın vücudunda bir adet ateşli silah mermi çekirdeği yaralanması tespit edildiği ve bunun öldürücü nitelikte olduğu belirtildi. Göğsüne isabet eden kurşunun, Yavaş’ın karaciger diyafrağma ve sol akciğerini parçalayarak ölümüne yol açtığı tespit edildi.

Ayrıca, Riyad Güneş’in aynı şekilde kurşunla yaralandığı, bıçaklandığı, yüksekten atıldıktan sonra yakıldığı kaydedildi.

Kaynak: İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum