1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Resmi giysilerle, resmi araçtan bomba koyanları görüyoruz"
"Resmi giysilerle, resmi araçtan bomba koyanları görüyoruz"

"Resmi giysilerle, resmi araçtan bomba koyanları görüyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Gülen Cemaati'ne dönük operasyonların süreceği mesajını verdi; "Daha çok şeyler dökülecek, eteklerde daha çok gizli şeyler var" dedi.

A+A-

Enerji Uzmanları Derneği'nin Enerji Piyasaları Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "paralel yapı" diye nitelediği Fethullah Gülen Cemaati'ne dönük tepkisini sürdürdü.

"Herhalde habercilik çabası değil"

Erdoğan, Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın telefonların yasa dışı dinlenildiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Enerji Türkiye’nin içinden geçtiği kritik dönemin en önemli konularından ve hedeflerinden biri. Türkiye zengin doğal kaynaklara sahip bir ülke değil, petrol ve doğalgazımız maalesef oldukça sınırlı. Enerjide dışa bağımlılığımızı ortadan kaldırmamız mümkün değil. Ancak Türkiye zengin enerji kaynaklarına sahip ülkelerle bunlara ihtiyaç duyan ülkeler arasında geçiş noktası, köprü durumundadır. Bu da en az kaynaklara sahip olmak kadar önemli bir durumdur. Enerji bakanımızın telefonlarının dinlenmesi, bunların bir yerlere servis edilmesi boşuna değil. Türkiye'nin enerji politikalarıyla ilgili ilişkin detayları içeren görüşmelerin dinlenip medya aracılığıyla cümle aleme servis edilmesi herhalde habercilik çabası olarak değerlendirilebilecek bir konu değil. Gezi olayları, 17-25 Aralık’ta çökertilmek istenen firmalar da bu girişimin gerçek niyetini ortaya koyuyordu."

"Çözüm sürecine dönük provokasyonlar..."

"Çözüm sürecine dönük provokasyonların bir kısmının gerisinde de benzer dertler var. Türkiye ekonomide ve demokraside gelişmekte, büyümeye, 2023 hedefleri doğrultusunda adım adım ilerlemeye devam edecek. Bizim 77 milyon insanımıza, Balkanlar’dan Afrika’ya kadar umutlarını bize bağlamış yüz milyonlarca kardeşimize sözümüz, sorumluluklarımız var. 3-5 milyon dolarla kurgulanmış siyasi krizlerle, 3-5 bombayla istikametinin değiştirildiği günler geride kaldı. Bu numaralara bizim de milletimizin de karnı tok. Yeni Türkiye’de tek istikamet, belirleyici olan milletin ta kendisi. Bunun dışındaki her uğraş beyhude."

"Resmi giysilerle, resmi araçtan bomba koyanları görüyoruz"

"Daha çok şeyler dökülecek ha, eteklerde daha çok gizli şeyler var. Hepsi dökülüyor, dökülmeye devam edecek. Gerekeni yapıyoruz ve yapacağız. Cizre’de tezgâhlanan oyunu biliyor, tedbirimizi alıyoruz. Bu devletin resmi giysileriyle, resmi zırhlı araçlarıyla caddenin kenarına bombayı koyanı görüyoruz. Bunu ortaya çıkaran da yine devletimiz görevlisidir. Artık inlerine girilmiştir. Ülkemizi uluslararası alanda terörle özdeşleştirme çabalarının aslında hangi sıkıntılardan kaynaklandığını çok iyi biliyoruz. Türkiye’yi hedeflerinden alıkoymak için içeride ve dışarıda ittifak içerisinde olanların farkındayız. Hangi kazanlarda kimlerin hangi fitneleri kaynattığını, kimlerin de buna odun taşıdığını çok iyi görüyoruz."

Hakkâri Valiliği, 15 Ocak’ta İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı zırhlı polis aracından yol kenarına doğru patlayıcı torpil atıldığının belirlendiğini, araç içindeki bir komiser ve iki polis memurunun görevden uzaklaştırılarak açığa alındığını, haklarında da adli ve idari soruşturma başlatıldığını açıklamıştı.

 

Kaynak: Al Jazeera

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.