1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Şam topraklarının Ebu Rigali
Şam topraklarının Ebu Rigali

Şam topraklarının Ebu Rigali

Kabe'yi yıkmaya giden Ebrehe'ye az bir dünya metaına karşılık yol gösteren Ebu Rigal'in izinden giden günümüz demokratları Şam topraklarında ihaneti ihya etmeye devam ediyor.

A+A-
Suriye İhvanı lideri Muhammed Riyad Şukfa, İslam'a ve müslümanlara karşı olan düşmanlığını demokratik tağutu sistemlere kendince akıl vererek bir kez daha gösterdi. 
Konuşmasında Türk Devleti'ni müslümanlara karşı sürekli kışkırtan ve hedef gösteren Şukfa, laf arasında kendileri için maddi destek istemekten de geri durmadı.
Son günlerde haçlıların da dillendirdiği, uzun bir süredir ise  Alevi-sol-kürtçü ve paralel medyanın ısıtıp ısıtıp gündeme taşıdığı yalanları tekrarlayarak, küfür tek millettir kaidesini bizlere gösterdi.
 
Müslümanların zindana atılmasını teklif etme gafletine düşen Muhammed Riyad Şukfa'nın hezeyanları;

Paralel bir haber ajansına mülakat veren Şukfa, bir istihbarat servisi ajanı havasında İslam Devleti'ninTürkiye’de gittikçe yayıldığı ile ilgili ellerinde ciddi bilgiler olduğunu iddia etti.

Aynı anda hem bir ortadoğu analisti hem de ajan olma kabiliyetine sahip Şukfa, İslam Devleti'nin tüm bölge için tehdit oluşturduğunu ifade etti.

"Türkiye, müslümanları rehinelere misilleme olarak tutuklasın"

Türkiye’nin Musul konsolosluğundan rehin alınan Türklere karşılık Suriye’deki Türk toprağı Süleyman Şah Türbesinin İslam Devleti'ne verilmesi pazarlık iddiaları hakkında da konuşan Şukfa, "Bu uzak bir ihtimal." dedi ve her mesele hakkında konuşma ısrarını sürdürdü.

Şukfa asıl bomba açıklamalarını şu sözlerle yaptı; "Ancak, Türkiye toprakları üzerindeki IŞİD militanlarından bir kısmını tutuklayıp, esirlerini kurtarabilirdi. Çünkü IŞİD şu an Türkiye topraklarında bulunuyor. Türkiye’de gittikçe yayılıyorlar. Burada bulunanlar yakalansaydı, Musul’da esir alınan Türklerin kurtarılması konusunda ciddi bir ilerleme sağlanabilirdi." diyerek Ebrehe'ye Kabe'nin yolunu gösteren Ebu Rigal'in ihanet ve düşmanlıkdaki çıtasını yükseltti.

Müslümanlarla ile mücadele için "Bize para verin" iması

Suriye’de ılımlı tabir edilen grupların desteklenmesi konusunda ihmaller olduğunu söyleyen İhvan lideri Şukfa, "IŞİD radikal bir fikirle ortaya çıktı. IŞİD ile fikri ve askeri alanda mücadele için ılımlı grupların desteklenmesi gerekir." diye konuştu.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum