1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sen müslüman öldürmeyi çok iyi bilirsin!
Sen müslüman öldürmeyi çok iyi bilirsin!

Sen müslüman öldürmeyi çok iyi bilirsin!

Erdoğan, İslam Devleti'ne düşmanlıkta Türkiye'nin hayata geçirmek istediği asıl yol haritasına geçtiğini bilerterek, "Şimdi farklı yol haritası inşallah çalışmaya başlıyor, çalışacak" dedi.

A+A-

Bir etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunca zaman neden ikiyüzlü bir tavır sergilediklerini açıklarcasına bazı açıklamalarda bulundu. İslam Devleti'nin elindeki Türkler nedeniyle, oluşturulan Haçlı koalisyonunun oluşum aşamasında bulunamadıklarını fakat bundan sonra farklı öneri ve derin stratejilerle müslümanlara açılan savaşta etkili olmak istediklerine değinen Erdoğan koalisyonun oluşması sürecinde farklı şimdi farklı tavırlarının olduğunu ancak şimdi durumun değiştiğini hatırlattı. 

İkiyüzlülüğün adı "Sırtta küfe taşımak" oldu

Erdoğan, konuşmasında Haçlı saldırılarına ve müslümanların katline dair şu ifadeleri kullandı:

"Buradaki oluşacak bir koalisyon içinde Türkiye rehineler olduğu için, tabii biz bu süreçte farklı yaklaşmıştık. Bakıyorum, bazı medya mensupları, 'Başbakan iken şöyle diyordu, şimdi böyle diyor' filan gibi yazanlar çizenler var. O kadar anlarsınız. Sizin sırtınızda küfe yok. Rahatsınız. Ama bizim sırtımızda küfe var. Sorumluluk var. Onlarda böyle bir sorumluluk yok. Biz bu sorumluluğun idraki içinde ne dedik; 'Sağ salim önce bu 49 tane rehinemizi kurtaracağız. Ondan sonraki yaklaşım, ondan sonraki yol haritamız farklı olacak. Şimdi farklı yol haritası inşallah çalışmaya başlıyor, çalışacak" 

Erdoğan, "Irak'ı ve Suriye'yi şu anda hedefe koyan bir anlayışı ve bölgedeki tüm terör örgütleriyle böyle bir mücadeleyi yapmak zorundayız" dedi.

"Çözüm sürecine yönelik şantaj..."

"Terör, sadece komşu ülkelerde olmuyor, içimizde de terör var" diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Her şeyden önce ekonominin ayağına bağlanmış bir prangaydı terör. Ne yaptık? Çözüm sürecini başlatarak, sabırlı bir şekilde bu süreci muhafaza ederek Türkiye'yi bu ağır prangadan büyük ölçüde kurtardık. Yine biz sabırlıyız, soğuk kanlıyız. Tüm sabotojlara rağmen bu süreci hassas, kararlı bir şekilde nihayete erdireceğiz. Ekonominin, toplumsal huzurun prangası olan bu ağırlıktan Türkiye'yi inşallah tamamen kurtaracağız. Çözüm sürecine yönelik hiç bir tehdite, hiç bir şantaja Türkiye boyun eğmez"

"Mehmetçiğe taş densizlik"

"Mehmetçik, sınıra gelen o mağdur insanların can güvenliği için çırpınırken, birilerinin çıkıp Mehmetçiğe taş atması maalesef büyük bir densizliktir" diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin bu mağdur Kürt kardeşlerimize sınırı açması, çözüm sürecinde muhabbeti artırması gerekirken, birileri bundan rahatsız oluyor. Tahrik peşinde, provokasyon peşinde, sabotaj peşinde koşuyor. Hiç umutlanmasınlar, ne bu kardeşliğe, ne de çözüm sürecine asla zarar veremezler. Benim yurt içinde ki ve yurt dışındaki Kürt kardeşlerim de, taş atan ellerle, su veren, ekmek veren, toprağını misafirine açan elleri ve gönülleri birbirinden ayıracaktır diye inanıyorum. İnanıyorum ki bu son hadiselerle içeride ki ve dışarıda ki kardeşim Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yeni yüzünü, şefkatli kucaklayıcı, merhametli yüzünü keşfedecektir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.