1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Şii katiller böyle motive ediliyor
Şii katiller böyle motive ediliyor

Şii katiller böyle motive ediliyor

Safevi İran tarafından dünyanın dört bir yanından Suriye’ye getirilen binlerce Şii milis kadın-çocuk ayırt etmeden Sünni bölgelerde birer katliama dönüşen saldırılar düzenliyor. Şii/Rafizi mollaların katil sürülerini nasıl motive ettikleri de ortaya çıktı

A+A-

Suriye'de katil Esed ordusunun yanında savaşan on binlerce yabancı paralı Şii milis bulunuyor. İran'ın dış operasyon birimi olan ve başında General Kasım Süleymani'nin başında bulunduğu Kudüs Gücü'nün koordinesiyle dünyanın dört bir yanından Şam beldesine katliam ve işgaller için getirilen bu milisler, Suriye'nin dört bir yanındaki cephelere büyük vaatlerle sürülüyor.

Afganistan, Irak, Filistin, Pakistan, Lübnan, İran gibi ülkelerden getirilen bu millisler savaşta kendi askeleri uyuşturucu kullanmak ve kaçmak dışında pek bir şey yapmayan Esed rejiminin en büyük yardımcıları olarak gösteriliyor.

Halep yönelik katliam projelerinde  bunlar var

Suriye halkını yok eden Nusayri rejimin ülkenin en önemli kenti olan Halep'i tam anlamıyla kuşatmak amacıyla yaptığı saldırılarda ön cephelerde yine para karşılığı savaşan bu milisler bulunuyor. Halep'in en kritik cephesi olarak gösterilen Handerat'ta muhalifler ile rejim güçleri arasında son günlerde meydana gelen şiddetli çatışmalarda çok sayıda yabancı Şii milis öldürülürken bir çoğu da sağ ele geçirildi.

Mollalardan milislere yol azığı; paslı bir anahtar, bir kaç tane bandaj...

Esir alınan paramiliter Şii/Rafizilerin büyük kısmı, Liva el Kudüs isimli Şii askeri örgütün mensupları. Yüzlerce hatta binlerce kilometre uzaktan Suriye'ye savaşmaya gelen Şii milislerin motivasyon kaynakları üstlerinde yapılan aramalarda ortaya çıktı. Yabancı savaşçıların ceplerinden, Rafizi/Şii din tüccarları tarafından kendilerine verilen  “Cennet anahtarı” denilen anahtarlar çıkıyor. Yabancı Şii militanların, İran tarafından “cennetin anahtarı” olduğu kendilerine inandırılan bu anahtarları gittikleri her cepheye götürdükleri anlaşıldı. Bu anahtarla savaşıp öldüklerinde cennete gideceklerini zanneden bebek katillerini kuşkusuz harlanmış ateşin başında cehennem zebanileri bekliyor olacak.

suriye-iran-sii-milisler-hizbullah-cennetin-anahtari.jpg

Sivil sünnileri hiç bir zaman ayırt etmediler

Savaşlarındaki en büyük motivasyonları mezhep taassupları ve aldıkları maaş olan bu savaşçılar ülkelerinin en alt sınıflarına mensup şahıslar oldukları değerlendiriliyor. Suriye'de insan öldürerek ailelerini geçindiren bu kişiler ailelerine öldükten sonra da maaş verilmeye devam ediliyor.

Şii milis toplulukları on binlerle ifade ediliyor

Öte yandan ülkelerindeki savaşlardan kaçarak İran, Lübnan ve Suriye'ye sığınan Afgan ve Iraklı Şii/Rafizi mülteciler de İran tarafından para tekliflerini kabul edip katliamlara katılıyorlar. Suriye'nin genelinde başta Lübnan Hizbullat'ı olmak üzere Liva Kudüs, Asaib ehl'il hak, Hizbullat Irak, Fatımi Tugayı, Nuceba, gibi milis tugayları İran güdümüyle Suriye'ye onbinlerce savaşçı taşınmaya devam ediyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler