1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sinek ısırdı, Gülen'in canı yandı!
Sinek ısırdı, Gülen'in canı yandı!

Sinek ısırdı, Gülen'in canı yandı!

Paralel yapı lideri Fethullah Gülen son yayınladığı mesajda yaşanan gelişmelere yönelik sert mesajlar verdi. Gülen canlarının yandığını ama buna sabredilmesi gerektiğini belirtti.

A+A-

Kendisine ait web sitesinde yayınlanan ses kaydında Paralel yapı lideri Gülen, son bir iki senede yıllardır kendilerinin insanları maruz bıraktıkları eziyet, kabalık ve terbiyesizliğin kendilerine yapıldığını söylerken, "Fakat yedi cihan duysun: Kimseden görmediğimiz olumsuzlukları gördük ama bunları da sinek ısırması gibi kabul edelim" dedi.

Gülen kendi yapılanmasına bağlı hareket eden hakim ve savcıların gözaltına alınması ve tutuklanması üzerine yeni bir mesaj yayımladı. Herkul.org adresi üzerinden yayınlanan mesajda şu ifadeler kullanıldı:

"Bir yerde bir yasak vaz ettiler; size Türkiye'de takrir-i sükûn; ‘Sesinizi çıkaramazsınız, keseriz sesinizi! Bant vururuz ağzınıza, kolunuzu kanadınızı zincire vururuz!..' dediler. Bu tazyik pozitif patlamaya sebebiyet verdi. Onlar bir yerde yasak ettiler; mesele bu sene (Türkçe olimpiyatları) yirmi yerde icra edildi.”
Neticesinde gelecek nesiller arasında yâd-ı cemil olacağınız, Cennet'e otağ kuracağınız, rüyet, rıza ve Rıdvan'a kavuşacağınız musibetleri çok görmemelisiniz. Bu nimetlere mukabil iki ayağımız daima ateşin içerisinde olsa yine de değer. Kaldı ki öyle bir şey de yok. Bizden evvelkilerin çektiklerinin onda birini çekmiyoruz!..”

"Sinek ısırması gibi kabul edelim"

Fakat yedi cihan duysun: Kimseden görmediğimiz olumsuzlukları gördük ama bunları da sinek ısırması gibi kabul edelim. Sinek ısırmaları karşılığında öbür tarafta Allah (celle celaluhu) akrep sokmasından, kobra ısırmasından -bu suretle- bizi koruyacaksa O'na binlerce hamd ü senâ olsun!.”
Ayrıca Gülen, "son bir iki senede maruz kalınan eziyet, kabalık ve terbiyesizliğin darbe yıllarında dahi görülmediğini"
söyledi. Gülen, 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül ve 28 Şubat dönemlerinde yaşadıklarından da örnekler verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum