1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Sınırsız ifade hürriyetine karşılık sınırsız eylem hürriyeti
Sınırsız ifade hürriyetine karşılık sınırsız eylem hürriyeti

Sınırsız ifade hürriyetine karşılık sınırsız eylem hürriyeti

Şeyh Usame Bin Ladin’in(rahimehullah) Resulullah (sav)'a hakaret içeren karikatürler ile ilgili Avrupa'ya yönelik yapmış olduğu tehditleri içeren ses kaydı Türkçeye çevrildi.

A+A-

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…

Avrupa’daki akıllılara, hidayete tabi olanlara selam olsun.

Bu benim konuşmam sizleredir ve hakaret içeren karikatürler ile ve sunulan fırsata rağmen ihmalinizle ilgili, (bu olaylar) tekrarlanmaması için önlem alınması için.

Öncelikle sizlere, düşmanlığın insanlar arasında çok eskiye dayandığını söylüyorum.

Lakin milletler arasında akıllı olanlar her çağda, anlaşmazlıklar ve mücadeledeki ahlak kurallarına gözetmekte istekli olmuşlardır.

Bu onlar için en hayırlı olanıdır ki çatışmalar değişmektedir ve harbte inişler ve çıkışlar vardır.

Ancak, sizler, bizler ile olan çatışmanızda, teoride onun savaş ahlakının sloganlarını yüceltseniz bile, pratik mücadelede onun birçoğunu terk ettiniz.

Kadın ve çocuklarımızın üzerlerine yıkılan kerpiçten yapılmış olan o mütevazı köylerimizi bombalamanız bizleri ne kadar da üzmektedir.

Siz bunu kasten yapıyorsunuz ve ben buna bizzat şahidim.

Bunların tümünü hakkınız olmadığı halde yapıyorsunuz.

Ve zalim müttefikinizle uyum içinde  -saldırgan politikası ile birlikte- Beyaz Saray’dan gitmekte iken yapıyorsunuz bunları.

Ve bu vahşi eylemlerin savaşı durduramadığını, lakin sadece halkımızın intikamını alıp işgalcileri ülkemizden dışarı atmayı ve  hakkımız olana sarılmadaki kararlılığımızı artırmakta olduğu artık sizden gizli değil!

Ve sizler bu katliamların halkın hafızasından asla silinmediğini biliyorsunuz ve onların etkileri de gizli değildir.

Sizlerin kadın ve çocuklarımızı katletmenizin büyük musibetine rağmen, sizlerin küfre dalmanız, ve kendinizi anlaşmazlık ve savaş kurallarından arındırdığınızda (her kuralı çiğnediğinizde), daha da ileri giderek o hakaret dolu karikatürleri yayınladığınızda, acımız soldu gitti!

Bu musibetlerin daha büyüğü ve daha ciddi olanıdır ve bunun hesaplaşması daha ağır olacaktır!

Ve ben sizin dikkatlerinizi, hakaret edici karikatürleri yayınladığınız halde, bir buçuk milyar Müslümandan bir tepki görmediğiniz konusuna çekiyorum,

Allah Resulüne ve İsa bin Meryem’e (Allah’ın selamı üzerine olsun) hakareti içeren, ki biz tüm Peygamberlere iman ediyoruz (Allah’ın selamı hepsinin üzerine olsun), ve her kim onlardan birini küçük düşür ve onlarla alay ederse, riddete düşerek kafir olmuştur.

Ve burada tenbihe değer, sizin “ifade özgürlüğünün kutsallığını” ve kanunlarınızın kutsallığını özür olarak beyan etmenize ve onları değiştirmeyeceğinize dair açıklamalarınıza gerek yoktur.

Eğer öyleyse, Amerikan askerleri hangi temele dayanarak kendi topraklarınızda, kendi kanunlarınıza tabi olmaktan muaf edildi?

Ve hangi temele dayanarak tarihi bir olayın istatistiklerinden şüphe edenlerin özgürlüğünü bastırıyorsunuz?

Buna ek olarak, bu konular umurunda olsa, o karikatürlere son verebilme gücüne sahip bir adamın varlığından haberiniz var.

Yasal kurumlarınıza, el-Yemamah anlaşmasından milyarları zimmete geçirme ile ilgili soruşturmaları durdurmak için sipariş veren Riyad’daki taçsız kral, bunları yürüten Blair’dir (eski İngiltere Başbakanı), ve bugünlerde sizin dörtlünün temsilcisi odur.

Yüce Allah’ın kanunları ile çatışan insanların (uydurdukları) kanunların mevzuatının özeti; onlar batıl ve geçersizdir, kutsal değildir ve bizde önemleri yoktur.

Ve buna ek olarak sizin al-Yemamah anlaşmasındaki pratikteki duruşunuz, sizin değerlerinizden daha büyük olan bazı değerlerin varoluşunun itiraf etmenizi gerektirir.

Ve (konuşmamın) kapanışında sizlere diyorum ki, eğer ki “ifade özgürlüğü” konusunda sizin tarafınızdan hiçbir denetleme olmayacaksa, o zaman bizim eylem özgürlüğümüze yürekleriniz açık olsun!

Ve sonra başkalarını hafife alarak, askerlerinizin (bizlere karşı) hatta ülkelerimizdeki zayıf ve ezilenlere karşı bile katliam sürdürdükleri bir zamanda, hoşgörü ve barış hakkında konuşmanız ne de acayiptir!

Ve bunların ardından o resimleri (karikatürleri) yayınlamanız geldi ve bunlar (karikatürler) yeni bir Haçlı seferi çerçevesinde geldi ki, bunda Vatikan’daki Papa’nın da büyük ve uzun bir rolü vardı.

Ve bütün bunlar savaşın devam etmesi için, sizin açınızdan bir teyid’dir, ve aynı zamanda Müslümanlar için de Dinlerinde bir imtihandır.

Allah’ın Resulü (Allah’ın selatı ve selamı üzerine olsun) kendilerinden ve mallarından daha değerli mi?

Ve bunun cevabı duyduklarınız değil, görecekleriniz (eylemlerimiz) olacaktır. Ve analarınız sizleri kaybetsin!

 

Kaynak : Ummeti İslam

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.