1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Sivilleri hedef alan Barzani'ye cevap (Video-Tercüme)
Sivilleri hedef alan Barzani'ye cevap (Video-Tercüme)

Sivilleri hedef alan Barzani'ye cevap (Video-Tercüme)

Haçlı Koalisyonu'nun bölgedeki en önemli piyade gücü olan Peşmerge'nin füzelerle sivil yerleşim birimlerini sıkça hedef almasına İslam Devleti tarafından videolu bir mesaj verildi.

A+A-

 

Tevhidi Gündem için tercüme edilen videonun içeriği;

"Tağutların Ninova(Musul) şehrine yapmış olduğu bombardımana karşı cavap niteliğindedir;

Halkla yapılan röportajlarda şu sorular soruluyor;

"Bombardımanın yapıldığı bu evler ve binalar İslam Devleti yöneticilerinin yada mücahidlerin kullandığı yerler midir? Yoksa halkın kullandığı evler mi?"

Soru sorulan kişiler;

"Hayır. Bu bombalanan evler halkın kullandığı evlerdir."

1. esirin başında yapılan açıklama;

"Ey Kürt Halkının Müslüman evlatları, bizim savaşımız Kürt Halkına yönelik bir savaş değildir. Bizim savaşımız; Hristiyan/Safevi ortaklığı yapan ve onlardan razı olup Müslümanlarla savaşanlarladır. Sizin büyükleriniz,önderleriniz istiyorlar ki, sizleri büyük bir savaşa soksun. Ve Ortadaki bu savaşta, Kürt Halkının kârına, menfaatine hiçbirşey de yoktur. Ve bu öyle bir savaştır ki, kuru ve yaş birlikte yanıyor.

Önderleriniz sizlere yalan söylüyor ve şöyle diyorlardı;

"Biz İslam Devleti ile bir alaka kurup sizin çocuklarınızı, sağ salim size getireceğiz" diye.

Bunu bilin ki bunlar yalancılardır. Bir yandan gelip İslam Devleti ile konuşmaya çalışıyor, bir yandan da Haçlı Koalisyonuna gidip İslam Devleti topraklarını bombalamak için Haçlılarla anlaşıyorlardı. Eğer sizin önderleriniz, elimizdeki esirlerinize bir kıymet vermiş olsalardı, gelip esirleri çıkarmak için bir çaba harcarlardı. Gidip de Haçlılarla ittifak kurmazlardı.

2. esirin başında yapılan açıklama;

"Ey aklı selim olan Kürt, siz nasıl olurda bu hırsızlara aklınızı teslim edip, oynamalarına izin verirsizin. Sizin çocuklarınızın kanları üzerine ticaret yaparlar. Bu öyle bir ticarettir ki, sizin çocuklarınızın kanlarına karşılık Haçlı ve Safevi hükümdarlığı gerçekleşsin. İşte bu böyle bir ticaret!

Kendinize ve önderlerinize sorun; Bizim (Kürt Halkının) bu savaşta Haçlı ve İran ortaklığıyla ne alakamız var? Ne menfaatimiz var? Şayet bu topraklarda Ehli Sünnet inancı ortadan kalkar ve yerine Haçlı ve Safevi inancı yerleşse sizlerin bu işte, ne kazancı olacak?"

3. esirin başında yapılan açıklama;

"Ey bu Haçlı ortaklığına kulak veren Mesut Barzani; daha önce bir ahmaklık yaptınız, bu da sizin ikinci ahmaklığınız. Sürekli, mazlum halkın evlerine bomba yağdırıp, çoluk çocuk demeden öldürüyorsunuz ve çarşı pazarlarını tahrip ediyorsunuz. Ve sen bu işi, sana emir veren Obama'nın emriyle yapıyorsun. Oysa ki, biz sizlere önceden söylemiştik;

"İslam Devleti topraklarına saldırmaya ve bombalamaya bu şekilde devam ederseniz, bizde elimizdeki esirleri böyle öldüreceğiz. Eğer siz böyle devam ederseniz, şuan öldüreceğimiz esirlerin akıbeti ne ise elimizde bulunan diğer esirlerin de akıbeti aynı böyle olacaktır. Eğer siz yaptığınız bu ahmaklığa devam ederseniz, biz de aynı böyle yapacağız."

 

Kaynak: Tevhidi Gündem

 

Videoyu bu linki tıklayarak izleyebilirsiniz; https://archive.org/details/rd_obat

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler