1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Siz hangi İslam'a mensupsunuz?
Siz hangi İslam'a mensupsunuz?

Siz hangi İslam'a mensupsunuz?

Kendilerini İslam'a nispet ettikleri halde İslam'ı parçalara bölen malum İslami(!) cenahlar 'radikal' olarak addettikleri İslam'a karşı mücadelelerini tepki göstermek suretiyle sürdürüyorlar.

A+A-

Berlin'de bir araya gelen Müslüman(!) cemaat ve derneklerinin temsilcileri, İslam'ın kendi istekleri doğrultusunda yorumlanmamasını ülke genelinde protesto etme kararı aldılar.

Almanya Müslümanlar(!) Merkez Konseyi, İslam(!) Kültür Merkezleri Birliği, Almanya İslam(!) Konseyi ve Diyanet İşleri Türk İslam(!) Birliği gibi İslam'ı istedikleri şekilde kısımlara ayıran bazı otoriteler(!)  radikal olarak addettikleri İslam'ın yurt dışında yayılmasının ve İslam'ın Almanya ile bağlantılarını ve Müslüman toplumun itibarını zedelediğini kaydetti.

Müslümanlar(!) Merkez Konseyi Başkanı Ayman Mazyek, “Teröristlerin ve suçluların İslam adına konuşmadığını, dinimizin buyruklarını çiğnediklerini, katillerin ve suçluların aramızda, dinimizde yeri olmadığını ifade etmek istiyoruz" demek suretiyle ne yüce bir otorite(!) olduklarını göstermişlerdir. Aynı sözde otoritelerin rahat içerisinde İslamlarını(!) yaşadıkları bölgelerde peçe, sakal gibi yasaklara tepkisiz kalması ise gerçekten dikkat çeken bir gelişme. Bu tutarsız tepkiler bizlere Rabbimizin şu ayetini hatırlatmaktadır; "Dinlerini parça parça edip guruplara ayrılanlar var ya, senin onlarla hiçbir ilişkin yoktur. Onların işi ancak Allah'a kalmıştır. Sonra Allah onlara yaptıklarını bildirecektir."(Enam/159)

Almanya'da geçen haftalarda Suriye ve Irak'ta faaliyet gösteren İslam Devleti'ne yönelik tartışmalar yaşanmış, İçişleri Bakanı ülkedeki tüm İslam Devleti faaliyetlerinin yasaklandığını duyurmuştu. Yasaklar arasında İslam Devleti'ni destekleyen gösteriler, sosyal medyada cihatçı gruplara destek ve İslam Devleti ile bağlantılı işaretler taşıyan herhangi bir kıyafetin giyilmesi de yer alıyor. Bilindiği üzere İslam Devleti bayrak olarak 'Rasulullah(sav) ın mührü' olarak bilinen flamayı kullanmaktadır. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.