1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Suriye'de PKK ile birlikte savaşan İngiliz askeri birliği
Suriye'de PKK ile birlikte savaşan İngiliz askeri birliği

Suriye'de PKK ile birlikte savaşan İngiliz askeri birliği

Suriye'de Türkiye sınırında kantonlar ilan eden, eş zamanlı olarak hem Türkiye ile hem de İslam Devleti ile savaşan PKK/PYD örgütüne tek destek ABD’den gelmiyor.

A+A-

Suriye'de Türkiye sınırında kantonlar ilan eden, eş zamanlı olarak hem Türkiye ile hem de İslam Devleti ile savaşan PKK/PYD örgütüne tek destek ABD’den gelmiyor.

Haçlı ülkeleri Suriye'de kurulan, ana hedefi rejimi devirerek İsrail'in üzerine yürümek olan İslam Devleti'ne karşı en aktif desteği PKK/PYD'ye veriyor. Bu ülkelerin arasında İngiltere'de bulunuyor.

Haseki’de çoğunluğu İngilizlerden oluşan bir eğitim kampı bulunuyor.

Yaklaşık 100 kişilik silahlı bir İngiliz grup, PKK/PYD saflarında aktif olarak bulunuyor ve bunu gizlemiyorlar. Onların başındaki isimlerden biri 28 yaşındaki Macer Gifford adlı İngiliz. 2014 yılında İngiltere’den Suriye’ye gelmiş ve PKK/PYD saflarına katılmış.

2 yıldır PKK/YPG örgütünün içerisinde elinde silahla saldırılarda cephe alıyor, askeri eğitimden geçmiş ve şu an hem askeri hem de tıbbi eğitim hizmetleri veriyor.
İngiltere’den getirdiği bir ekip var, o ekiple birlikte Suriye’deki YPG militanlarına tıbbi destek sağlıyor. Tactical Mecidal Unit adında bir askeri tıbbi birlik oluşturulmuş. Yani İngilizlerin PKK/PYD’ye desteği sadece silahla, parayla değil bir de İslam Devleti ile savaşta yaralanan örgüt üyelerinin tedavisinde de yardım ediliyor.

Gifford adlı Haçlı artığı İngiliz, geçtiğimiz aylarda Şeddadi'de Türk savaşçılarının YPG tarafından esir alındığı görüntülerde de boy göstermişti;

ypg-pyd-ingiltere-ingiliz-savascilar.jpg  

Macer Gifford ve ekibi İngiltere Başbakanı David Cameron’a çağrı yapıyor, PKK/PYD’ye daha fazla askeri ve silah desteği verilmesi gerektiğini vurguluyor.

Zaten PYD’nin İngiliz teröristi Macer Gifford’un geçen hafta 25 Nisan’da yayınladığı bir mesaj var, o mesajda PKK lideri Öcalan için “özgürlük” çağrısı yapılıyor. 

Yani PYD safındaki İngilizler için PYD/PKK ayrımı diye bir durum söz konusu değil, ikisinin aynı örgüt olduğunu en iyi onlar biliyor çünkü bizzat işin içindeler ve ABD Dışişleri Bakanlığının sözcüleri gibi bunu reddetmiyor aksine açık açık söylüyorlar.

Öcalan için özgürlük kampanyası başlatan İngiliz uyruklu PYD/PKK militanları, İngiltere hükümeti üzerinde bu konuda baskı yapılmasını planlıyor.

Macer Gifford adlı İngiliz PKK militanı, 100 kişiden oluşan ve aralarında İrlandalı, İsveçli, Alman, Kanadalıların de bulunduğu ekiple örgüte yeni katılan Haçlı savaşçı adaylarına eğitim veriyor. tıbbi ve askeri eğitimde ilk etapta katılan batılı militanların sayısı 1000 kişi.

Eğitilenler arasında bir çok ülkenin vatandaşını görebilmek mümkün eğitim kadrosundaki Macer Gifford’un başını çektiği ekip üyelerinin tamamı ise Batılı ülkerden geliyor.

Kendi iddialarına göre içlerinde bulundukları bu durum sivil insiyatiften(!) ibaret yani onları Suriye’ye gönderen gizli servisleri MI6 değilmiş.

 

 

Kaynak: Haber7, Tevhidi Gundem

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
    İlgili Haberler