1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Suud ilişkili Ahrar komutanından skandal sözler
Suud ilişkili Ahrar komutanından skandal sözler

Suud ilişkili Ahrar komutanından skandal sözler

Suriye'de Esed rejimine karşı verilen mücadeleyi sürekli ulusal bir zemine oturtma gayretinde olan muhalif grubun liderinin bölgede yaşanan gelişmelere bakış açısı hangi ülkelerin istihbaratları ile ilişkili olduğuna dair izlenimler oluşturdu

A+A-

 Liderlerini, önemli komutanlarını ve üst düzey yöneticilerini ana karargahlarındaki bir toplantı sırasında izah edemedikleri  bir saldırıyla kaybettikten sonra grubun başına gelen Haşim Şeyh Ebu Cabir adlı milis komutanı Nusret Cephesi'ne Haçlı Koalisyonu tarafından yapılan hava saldırısı hakkında bir takım tweetler paylaşarak görüşlerini beyan etmek istedi. 

Fakat milis komutanı Haşim ne saldırının hedefi olan Nusret Cephei'ne ne de saldırıyı düzenleyen Haçlı Koalisyonu'na değinmeden sürekli "Bağdadi Çetesi" olarak adlandırdığı İslam Devleti'ne yüklenmeyi tercih etti. 

Haşim'in açıklamalarını nasıl bir mantık zeminine oturttuğu anlaşılmadı. Kendi grubununda bağlantılı olduğu Suud, Katar gibi ülkelerin her türlü desteği verdiği Haçlı Koalisyonu'na hiç değinmeden dokuz aylık bir zaman zarfında 6.000'den fazla hava saldırısına maruz kalan İslam Devleti'ni "Niye saldırıya uğramıyorlar?!" şeklinde suçlaması aklın insan için verilmiş çok büyük bir nimet olduğunu bir kez daha ibretle gözler önüne serdi.  

İşte Haşim Ebu Cabir'in twitr'dan yaptığı skandal açıklamalar; 

"Basiret sahibi olan herkes bilir ki, Koalisyon Güçlerinin Nusret Cephesi’ni hedef alması, sadece ve sadece Esed ve Bağdâdî Çetelerinin işine yaramaktadır.

 Suriye Halkı, Ululararası Siyasilerin, Bağdadi Çetesi hakkında buldukları ”sözde” çözümden önce, Bağdadî Çetesi’nin ”Suriye Halkının Kurtuluş Savaşı ve İslam için” tehlike olduğunu fark edip onlarla savaşmıştır.

Koalisyon güçleri, Nusret Cephesi karargâhlarını hedef alıp bombalarken bununla beraber Bağdadi Çetesi’ne göz yumarken, nasıl olur da halkımızın, koalisyon güçlerinin Bağdadî Çetesi’ni yok edeceğine inanmasını beklersiniz?

Nusret Cephesi’ndeki mücahidler, Esed çetelerine yönelik halkımızın kurtuluş savaşında kardeşlerine (halkımıza) yardım etmeye devam etmektedirler. Azgın Bağdadî Çetesi’ne, Bağdadî çetesinin mazlum halkımıza yönelik zulümlerine karşı çıkan Nusret Cephesi’ndeki mücahidler, Bağdadi Çetesi ile yaşanan çatışmalarda 700 Şehid vermiştir.

Koalisyon Güçlerinin sinsice yaptığı bu plan sadece mazlum Suriye halkının haklı kurtuluş savaşını hedef almaktadır."

 

Kaynak: Tevhidi Gundem 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum