1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Tağut Çin, Ramazan ayında insanlara alkol dayatıyor
Tağut Çin, Ramazan ayında insanlara alkol dayatıyor

Tağut Çin, Ramazan ayında insanlara alkol dayatıyor

İslama savaş açmış zalim devlet, İslami hassasiyete sahip olan ve ülkesinde yaşayan kişilere zulmetmeye devam ediyor. Çin hükümeti, oruç yasağından sonra şimdi de İslami olarak gördüğü kişileri zorla içkili meclislere getirip alkol içmelerini dayatıyor.

A+A-

İslama savaş açmış zalim devlet, İslami hassasiyete sahip olan ve ülkesinde yaşayan kişilere zulmetmeye devam ediyor. Çin hükümeti, orucu ve Ramazan ayına has ibadetlere yasak getirmesiyle İslama kinini kusarken şimdi de İslami olarak gördüğü kişileri zorla içkili meclislere getirip alkol içmelerini dayatıyor.

Komünist Cumhuriyet sistemi ile yönetilen tağut Çin devletinin hükümeti, İslami hassasiyeti olan herkese zulüm için fırsat kolluyor. Yaptığı zulümleri seneye yayan tağut Çin devleti, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte İslama olan kinlerini daha da açığa çıkarıyor.

tagut-cin-oruc-yasak-alkol-zorunlu.jpg

Çin işgal yönetimi mübarek Ramazan ayı öncesi Doğu Türkistan'da aşağılık ve alçakça bir uygulamaya imza attı. İslami olarak gördüğü Uygur Türklerini aşağılayarak onları içki içmeye zorladı.

Çinli işgalciler, Ramazan ayının başlaması dolayısı ile sözde “Çay Ziyafeti” adını verdikleri içkili toplantılar düzenleyerek, bu tarz ortamlara katılımı zorunlu kılıp İslami hassasiyeti olan kişileri içki içmeye zorluyor.

Zorla getirip içki içiriyorlar

Almanya merkezli Doğu Türkistan Enformasyon Merkezi (ETİC.)’in haber sitesinde Uygur Türkçesi ile verilen bilgilere göre Ramazan’ın ilk günü olan 06 Haziran 2016 Pazartesi günü Aksu vilayetine bağlı ilçe, kent ve köylerde bölge sakinleri için özel “Çay Ziyafeti” tertip edildiği, zorla iştirak ettirilen İslami hassasiyeti olan Uygurlara zorla içki içirdikleri belirtildi. Aksu İli, resmi kurumsal internet sitesinde yer alan bilgilerde Aksu vilayeti ve bağlı, köy, kent ve ilçelerinde sözde bu "Çay Ziyafeti"nin 06 ve 07 Haziran 2016 tarihlerinde üst üste 2 gün düzenlendiği ve ilk günkü ziyafete yaklaşık 500 kişinin katıldığı ifade edildi. Ziyafete katılanlara ”İçkileri tadarak zevk almaları” için teşvik edildiği ve zorla dayatıldığı belirtildi.

İçkili Karpuz Bayramı!

Hoten’de de “Çay Ziyafeti ” düzenlenerek Çinlilerin Karpuz Bayramı kutlandı. Hoten İl ÇKP Teşkilatı, Gençlik Örgütü (Yaşlar ittifakı = Gençler Birliği) Haber Portalı’nda yer alan bilgilere göre ise, Ramazan’ın 3. günü olan 08 Haziran 2016 Çarşamba günü Hoten'e Urumçi’den gönderilen özel Görev Gurubu, çalışmalar yapmak için geldikleri bahsi geçen ilin adı açıklanmayan bir köyünde “Çay Ziyafeti” tertip ettiği ve katılımcılara aklı örten içkiyi dağıtarak Etnik Çinli göçmenlerin Karpuz bayramını kutladıkları bildirildi.

Dünya Uygur Kurultayı, Çin’in Ramazan ayında içki dayatmasını kınadı

Dünya Uygur Kurultayı Sözcüsü Dilşat Reşit 15 Haziran 2016 tarihinde yaptığı açıklama’da Çin’in İslami hassasiyeti olan Uygur Türklerinin kutsal Ramazan ayında yaptığı bu uygulamanın Müslümanların dini inançlarına karşı alçakça bir saldırı ve kabul edilemez bir aşağılama ve hakaret örneği olduğunu bildirdi. Sözcü Reşit açıklamasında şunları de ifade etti; “ Çin yönetimi Ramazan öncesi yayınladığı Beyaz Kitap ile Çin’de bütün dini gurupların ve özellikle Müslüman Uygurların dini inançlarına saygı gösterileceğini ve bütün Çin vatandaşlarının Çin anayasasında de belirtilen dine inanma – inanmama hürriyetine sahip olduğu açıklamasından hemen sonra sözde bu Çay ziyafetlerini tertip etmesi bu söylemlerin ne kadar yalanlar ve aldatmalar menzümesi olduğunun açık ve net kanıtıdır.

"Çin yönetimi, öğrencilerin oruç tutup tutmadıklarını test etmiştir"

Çin yönetimi, İslami hassasiyeti olan Uygurların çoğunlukta yaşadığı Aksu ve Hoten’de bu uygulamaları ile devlet memurları,öğrencilerin oruç tutup tutmadıklarını sınamak istemiş ve teste tabi tutmştur. Çin bu ve benzer insanlık ve hukuk dışı icraatları ile İslami hassasiyeti olan Uygurların dini inanç ve duygularını zayıflatarak asimilasyon ve soykırımlarını bir an önce sonuçlandırmak istemektedir. Çin bu ve benzeri temel insan hakları ve hukukuna ve kendi anayasası, son söylem ve taahhütlerine bir an önce riayet ederek dönmelidir. ” şeklinde konuştu.

Oruca ve Ramazan'a has ibadetlere kısıtlama

Doğu Türkistan’da yaşayan İslami hassasiyete sahip Uygur Türkleri, İşgalci tağut devlet Çin yönetiminin geçmiş yıllarda olduğu gibi bu Ramazan ayında da oruç tutmayı ve Ramazan ayına özgü ibadetleri kısıtlama, engelleme ve yasaklamalar getirdiğini belirtti. 

Buna rağmen, çok zor ve sıkıntılı şartlarda da da olsa bu rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayında oruçlarını tutmayı ve Ramazan ibadetlerini ellerinden geldiğince yerine getirmeye çalıştıklarını açıkladılar.

İbrahim suresi 42. ayet meali: "Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak, Allah onları (cezalandırmayı), korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor."

 

Kaynak: UYHAM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler