1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TEVHİD DERGİSİ’NDEN ÖNEMLİ DUYURU!
TEVHİD DERGİSİ’NDEN ÖNEMLİ DUYURU!

TEVHİD DERGİSİ’NDEN ÖNEMLİ DUYURU!

EBU HANZALA HOCAMIZ VE DİĞER KARDEŞLERİMİZİN TUTUKLANMASI HAKKINDATEVHİD DERGİSİ’NDEN ÖNEMLİ DUYURU!

A+A-

TEVHİD DERGİSİ’NDEN ÖNEMLİ DUYURU!

24 Temmuz Cuma günü başta İstanbul olmak üzere birçok ilde operasyonlar düzenlendi. Operasyonlardan dört gün önce Suruç'ta gerçekleşen ve 32 SGDF'linin ölümüne neden olan patlama sonrası PKK ve Sol basın, adeti üzere İslami kimliğe sahip mütedeyyin kesimleri hedef göstermeye başladı. Bunun üzerine farklı illerde dindar kimlikli insanlara yönelik ölüm ve yaralanma ile sonuçlanan saldırılar gerçekleştirildi.

Bu karışılıkların başladığı ilk andan itibaren başta PKK basını ve Sol örgüt destekçisi basın kurumları, Ebu Hanzala Hoca ve Tevhid Dergisi camiasını hedef göstermeye devam etti. İçinde birçok karanlık noktayı barındıran bu sürecin tek aydınlık noktası, ‘Sadece Allah'a iman etmek ve insanları Allah'a çağırmak’ olan tevhid ehlinin, akıl almaz iftiralara maruz kalarak İslam'ın şiarlarını hedef alan eli kanlı örgütlere hedef gösterilmesiydi.

HDP/PKK ile birlikte götürülmeye çalışılan süreçte yaşanan sıkıntıların had safhaya ulaştığı bir dönemde yine söz konusu örgütlerin hedefinde olan kişi ve kurumlara yapılan operasyonların batılı ülkelerin memnuniyetini tesis etmeye yönelik olduğu da apaçık ortadadır.

Mevcut yönetimin ‘Terör Örgütü’ kapsamında üzerine gittiği ‘Paralel Yapı’ olarak adlandırılan Gülen Cemaati mensubu polislerin, bir çok iftira ve yalanla hazırladığı dosyaların raftan indirilmesi ile gerçekleştirilen operasyonların içeriğine bakıldığında, basına yansıyan kısmının operasyonun düğmesine basanların istediği gibi şekillendirildiği görülecektir.

Operasyonların Emri Savcı(!)/Başbakan Davutoğlu’ndan!

Suruç olaylarının ardından Davutoğlu’nun, daha eylemi yapan kişinin kimliği/cinsiyeti dahi belirlenmeden ‘İlk bulgular IŞİD’i işaret ediyor’ diyerek yaptığı basın açıklaması dahi Hükümetin algı operasyonu yapacağının bir işaretiydi. Nitekim 24 ve 26 Temmuz tarihlerinde basın toplantısı yapan Davutoğlu, operasyon emrinin bizzat kendileri tarafından verildiğini dillendirmişti. SÖZDE HUKUK DEVLETİNDE YARGI BAĞIMSIZDI. OYSA BİZİM ÜLKEMİZDE YÜRÜTMENİN KOLLUĞUYDU YARGI…

Özellikle Türkiye’nin ABD ile yaptığı her gizli anlaşmanın akabinde yahut ABD yetkililerinden herhangi birinin Türkiye’ye ‘Güvenlik’ toplantıları için her geldiği günün akabinde Türkiye’de ‘Muvahhid Müslüman’lara yönelik algı operasyonları yapılmıştır. Ve hemen hemen her defasında Ebu Hanzala Hoca gözaltına alınıp tutuklandı. Adeta devletin kayıtlarında ‘Potansiyel Lider’ konumuna gelen Ebu Hanzala Hoca, basında bazen El Kaide Türkiye emiri, bazen El Kaide İstanbul emiri, bazen El Kaide fikir babası oluveriyordu. El Kaide’nin popülaritesini yitirip IŞİD’in dünya gündeminde ses getirmesinden sonra ise ‘IŞİD Türkiye yahut İstanbul sorumlusu’ olarak lanse edilmeye başlandı.

Bu algı operasyonlarının ardından; Paralelinden, PKK'lisine, Liberalinden, Yandaş’ına kadar bütün medya Ebu Hanzala Hoca ve arkadaşlarını; ne gerçekte, ne polis fezlekesinde, ne savcı sorgusunda, ne de hakim sorgusunda olan "İslam Devleti" suçlaması ile manşetlerine ve ana haber bültenlerine taşıdılar.

Operasyona eş zamanlı olarak Tevhid Dergisi, Tevhidi Gündem, Tevhid Dersleri isimli sitelerimiz aynı anda erişime engellendi.

Oysa soruşturmanın aslını oluşturan polis fezlekesinde IŞİD (İslam Devleti), DAEŞ, DAİŞ, ISIS, ISIL veya bunlara benzer İslam Devleti'ni tanımlayan herhangi bir isim geçmemektedir. Bu da ayrı bir ironidir. Sadece bu hususa bakıldığında dahi operasyonların hangi niyetlerle yapıldığı ya da hangi amaçlara hizmet ettiği görülecektir.

Ebu Hanzala Hoca ve üç arkadaşının tutuklandığı soruşturmanın Polis fezlekesinde yer alan soruların hemen hemen tamamı kopyala-yapıştır sorulardan müteşekkil olması bir yana, tamamen İslam inancına yönelik sorgulamadan öteye geçememiştir. Ve bu durum Rabbimizin Buruc suresinde bizlere buyurduğu şu ayetlerle ne kadar da uyuşmaktadır:

“Onlardan, yalnızca 'üstün ve güçlü olan, övülen Allah'a iman ettiklerinden dolayı intikam alıyorlardı. “(Buruc, 8)

Söz konusu soruları kamuoyu ile paylaşıyoruz. Umuyoruz ki yandaş, paralel ve sol medya, hep bir ağızdan karaladıkları müslümanlara sorulan soruları da yine özgürce (!) yayınlarlar.

1) www.tevhiddergisi.com isimli internet sitesi dışında yazı yazdığınız ve videonuzun yayınlandığı başka bir internet sitesi var mı? Bu sitelerdeki yayın akışı ve yazıların yayından kaldırılmasından siz mi sorumlusunuz veya kim sorumludur. Herhangi bir ilan veya duyuru yayınlanmak istendiğinde kimin onayı ile yayınlanmaktadır? Detaylı olarak bilgi veriniz.

2) Tevhid Dergisi isimli mescit olarak kullandığınız ve sohbetler düzenlediğiniz yere gelen şahısların sizi Ebu Hanzala olarak bildikleri ayrıca www.tevhiddersleri.com isimli internet sitesinde başyazar Ebu Hanzala kod adı kullandığınız anlaşılmıştır. Bu kod ismi neden ve ne amaçla kullanmaktasınız? Çevrenizde kod adı kullanan başka kimler bulunmaktadır. Konu ile ilgili olarak ifadenizi veriniz.

3) www.islamietutler.com – www.tevhidecagri.com internet sitelerinde Ramazan ve Kurban bayramlarına ait topluca altarnatif bayram namazı kılma görüntüleri tespit edilmiştir. Siz bu namazlara katıldınız mı? Katılmadıysanız katıldığınız kişilerden tanıdıklarınız var mı? Konu hakkında bildiklerinizi anlatınız.

4) www.tevhidigundem.net isimli internet sitesinde 17.07.2015 Ramazan Bayramı namaz görüntüleri yayınlandığı tespit tutanağı ile tespit edilmiş ve tespit tutanağı size okutulup izlettirilmiş, bu tespit tutanağında geçen namazı siz mi kıldırdınız? Yine aynı sitede T.C. Rejiminin başındakilere uyarı adı altında video paylaşıldığı içeriğinde özetle...(Burada Ebu Hanzala Hoca'nın bayram namazı hutbesinde yaşanan son gelişmeler ve devam eden operasyonlara yönelik yöneticilere yaptığı uyarılar aktarılıyor.)

Bu video içeriğinde devlete ‘Deyyus’ dediğiniz ve ağır ithamlarda bulunduğunuz ayrıca Atatürk'e ‘Put’ dediğiniz ve Milli Eğitim'in çocukları putperestleştirdiğini anlattığınız video içeriğinde görülmektedir. Bu konular hakkında detaylı olarak ifadenizi veriniz.

5) Tevhid Dergisi bürolarını ve kitabevini mescit olarak kullanıyor musunuz? Bu mekanların kira ve diğer masraflarını nasıl temin etmektesiniz?

6) Facebook isimli sosyal paylaşım sitesinde Ebu Harun Kurdi kullanıcı adı ile bir profilin olduğu, bu profilde sürekli herkese açık olarak fotoğraf ve video paylaşıldığı görülmüş; 13 Nisan tarihinde saat 23:55'te Mescit açılışında Ebu Hanzala Hoca'dan nasihatler konulu video paylaşıldığı, videodaki konuşmanızda sizin "Cumhuriyet kurulduktan sonra küfrü insanların gözünde meşrulaştırmak, demokrasiyi insanların gözünde meşrulaştırmak, İslam'ın en temel ilkelerinden olan tağuta küfretmek, Allah'ı irdelemek, Allah yolunda cihat etmeyi insanlara unutturmak için yerler inşa etmişler. Buralara da cami demişler, buralara mescit demişler ve insanların akidelerini buralarda ihsa ediyorlar. Biz müslümanların buralara sadece mescit demesi yetmez. Biz müslümanların buralarda sadece namazdan uzak durması, buraları reddetmesi buralardan istirham etmesi yetmez. Bunun içeresinde buralarda Allah'a ibadet edebileceğimiz takva düzeni kurulu olan temizlenmeyi seven erkeklerin toplanacağı mescitler inşa edilmiştir ve bunu yapmak müslümanların hepsinin üzerine farzdır.İmkanı olan bunu yerine getirebilcek müslümanların her mıntıkada Allah'a kulluk edebilecek Allah'a secde edebilecek her yerde mescit inşa etmeleri gerekmektedir." Şeklinde konuşmalarınızın olduğu görülmüştür. Ülkemizde kurulu bulunan demokratik cumhuriyet rejimi ile kurulan cami ve mescitlerde namaz kılınmayacağını ve takva düzeni kurulu olan mescitler inşa edilmesi şeklindeki söylemlerinizin olduğu videodaki konuşmanızda sizin mescit açılması için şahısları teşvik ettiğini, bu mescitleri darul erkam gördüğünüz tespit edilmiştir. Diyanete bağlı yerlerde dini eğitim verilmiyor mu? Yoksa siz böyle bir devlet kurumuna gitmelerini istemediğinizden mi böyle bir arayış içerisine girdiniz. Bu konuda detaylı olarak ifadenizi veriniz.

7) Türkiye Cumhuriyetinin genel yapısı itibari ile ‘Tağut’ olarak görmekte misiniz? Çocuklarınızı devlete bağlı okullara gönderiyor musunuz? Çocuklarınızın mevcut anayasal düzende askere gitmesi konusundaki düşünceleriniz nelerdir? Detaylı olarak ifadenizi veriniz.

8) 07 06 2015 günü yapılan genel seçimler ile alakalı olarak ilimiz başta olmak üzere bazı şahısların 'Oy kullanma yaratıcına şirk koşma ' yazılaması yapıldığı ayrıca ‘Yaratmak da emretmek de Allaha aittir’, ‘Oy kullanma yaratıcına şirk koşma’ yazılı Tevhiddersleri.com, Tevhidigündem.com ve Tevhiddergisi.com imzalı el bildirileri dağıttıkları tespit edilmiştir. 30 05 2015 saat 22:00 sıralarında ilimiz Sultangazi ilçesi, İsmet Paşa mahallesi, 88. Sokak üzerinde seçim kanununa muhalefet etmek suçundan işlem yapılan

 

E. A
A.M
Y.S
O.S
İ.Y.
E.D
M.K
Ş.D
A.T isimli şahısların olduğu, bu şahıslar hakkında 298 sayılı kanuna muhalefetten işlem yapıldığı tespit edilmiştir. Bu şahıslarla nerede ve ne şekilde tanıştınız? Bu el bildirilerinin dağıtılması ile ilgili olarak haklarında işlem yapılan ve müdürlüğümüzde şüpheli olarak ifadeleri alınan şahısların beyanlarında Tevhid Dergisi isimli internet sitesinden indirdiklerini beyan etmişler. Bu el bildirilerini internet sitesine koyma amacınız neydi? Bu şahısları siz mi yönlendirdiniz? 2015 yılı genel seçimlerden sonra oy vermeme olayı ile ilgili olarak herhangi bir sohbetinizde bu konuyu gündem yaptınız mı? Yaptıysanız bu konuyu sohbetinizde nasıl bir gündem ve konuşma konusu yaptınız? Bahsedilen konularla ilgili olarak detaylıca ifadenizi veriniz.

 

Ebu Hanzala Hoca’nın gözaltı karesindeki ayrıntıları analiz edip boy boy haber yapan medya bu soruları acaba yayınlayacak mıdır? Medyanın T.C’ye paralel olan vicdanları, IŞİD deyip fakat fezlekedeki sorularda IŞİD dahi geçmemesini teğet mi geçecektir merakla bekliyoruz.

 

 

Tevhid Dergisi

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum
    İlgili Haberler