1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türk hükümetinden Afganistan'daki müslümanlara yaptırım
Türk hükümetinden Afganistan'daki müslümanlara yaptırım

Türk hükümetinden Afganistan'daki müslümanlara yaptırım

Bakanlar Kurulu, Taliban bağlantılı üç kişinin mal varlıklarını BM kararları gereğince dondurduğunu açıkladı. Konu Gazze'de BM'nin hasmı, Afganistan'da hamisi olan hükümet samimiyetten uzak dış politikasını sürdürmekte.

A+A-

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) tarafından listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan mal varlığının dondurulmasına ilişkin kararda değişiklik yapılmasına dair Bakanlar Kurulu kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, BMGK'nın 1267 (1999), 1988 (2011) ve 1989 (2011) sayılı kararları doğrultusunda belirtilen kişi, kuruluş ve organizasyonların tasarrufunda bulunan Türkiye'deki mal varlıklarının dondurulması kararlaştırıldı.

Karar doğrultusunda  Yahya Haqqani, Saidullah Jan ve Muhammad Omar Zadran, "Taliban ile Bağlantılı Gerçek Kişiler" listesine eklendi ve mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.

Bu karara karşı 60 gün içinde Danıştay'da dava açılabilecek.

Hükümetin bu hamle ile ne amaçladığı anlaşılamazken, anlaşılan tek şeyin demokrasi yarenlerinin yaptıkları mazlum edebiyatının hiç bir gerçekliğinin olmaması. İşte BM'yi yerden yere vuran Erdoğan'ın samimiyetten uzak konuşması;

"BİRLEŞMİŞ MİLLETLER NE İŞE YARARSIN SEN?"

Birleşmiş Milletler ne işe yararsın sen? Bu işin bir numaralı sorumlususun. Kendini gözden geçirmesi lazım. 

Ne için kuruldu bu Birleşmiş Milletler? Dünya barışını sağlamak için değil mi? Dünya barışını sağlamak için Birleşmiş Milletler bu görevini yerine getiremiyorsa kendini check etmesi lazım, gözden geçirmesi lazım.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.