1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türk tarafına hedef gözeterek ateş açıldı
Türk tarafına hedef gözeterek ateş açıldı

Türk tarafına hedef gözeterek ateş açıldı

Genelkurmay, Hatay ve Şırnak hudutlarında Suriye tarafından sınır birliklerine hedef gözetmeksizin ve hedef gözeterek yüzden fazla ateş açıldığını açıkladı. Yapılan ateşlere hemen karşılık verilirken Türk tarafında herhangi bir kayıp olmadığı belirtildi.

A+A-

Genelkurmay Başkanlığı’ndan Suriye sınırından hedef gözeterek yapılan saldırılarla ilgili açıklamaları şöyle: "Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2'nci Hudut Alay Komutanlığı (Narlıca/ Hatay) Hacıpaşa Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, sınırın Suriye tarafından, Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlı bir Mobil Yol Kontrol Unsurumuza devriye faaliyetleri esnasında hedef gözetmeksizin Kaleşnikof Piyade Tüfeği ile 50 atım ateş açılmıştır. Açılan ateşe derhal ve misliyle karşılık verilmesi üzerine ateş kesilmiş, olay bölgesi emniyete alınmış, olay hakkında Hatay Valiliğine ve Altınözü Cumhuriyet Savcılığına bilgi verilmiştir."

Genelkurmay, yine Narlıca’da Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlı Mobil Yol Kontrol Unsuruna, sınırın Suriye tarafından, Kaleşnikof Piyade Tüfeği ile 20-25 atım ateş açıldığını duyurdu. Açıklamada, "Açılan ateşe Hudut Unsurlarımız tarafından derhal ve misliyle karşılık verilmiştir. Aynı saatler içerisinde ateşin geldiği bölgenin yaklaşık 750 metre güney tarafında bir adet Zırhlı Muharebe Araçlı Hudut Unsurumuza da 30-35 atım ateş açılmış ve Hudut Unsurumuz tarafından bu ateşe derhal ateşle karşılık verilmiştir." denildi.

Genelkurmay, Şırnak’ta hududun karşı tarafından hedef gözetilerek ateş açıldığını bildirdi. Açıklama şöyle: "Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 4'üncü Hudut Alay Komutanlığı (Cizre / Şırnak) sorumluluk sahasında, sınırın Suriye tarafında bulunan dört şahıs tarafından, Hudut Unsurlarımızın üzerine hedef gözeterek, uzun namlulu silahlarla sekiz atım taciz ateşinde bulunulmuştur. Unsurlarımız tarafından ateşe derhal ve misliyle karşılık verilmiş, ayrıca bölgeye iki adet Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ile bir adet Ani Müdahale Mangası sevk edilmiş ve olay bölgesinin emniyeti artırılmıştır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.