1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yargıtay namaz düşmanlığının arkasında durdu
Yargıtay namaz düşmanlığının arkasında durdu

Yargıtay namaz düşmanlığının arkasında durdu

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, namaz kılmak istediği için işten atılan işçi yerine, işçiyi tazminatsız olarak işten atan Koç şirketi lehine karar aldı.

A+A-

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi; namaz kıldığı gerekçesiyle işten çıkarılan işçinin hakkını gasp edilmediğine karar vererek laik hukuk sisteminin şerhini yaptı. 

Alınan söz konusu karar Yüce Allah'ın kanunlarına hiçe sayarak haddi aşan tağutların gerçek yüzünü bir kez daha gösterdi.

Mehmet Mert adlı işçi, Koç Holding'e bağlı Gebze Arçelik-LG klima fabrikasında tazminatsız bir şekilde işten çıkarılmasının ardından hakkını aramak için Gebze 2. İş Mahkemesi'ne işe iade davası açmıştı.

Mahkeme; ibadet hakkı engellenen Mehmet Mert'in yerine Koç Holding yöneticilerini koruyan karara imza attı ve Mehmet Mert'in işe iadesinin mümkün olmayacağına hükmetti.

Mehmet Mert, Gebze 2. İş Mahkemesi'nin kararının bozulması için Yargıtay 9. Hukuk Dairesi'ne başvurdu. Daire; yerel mahkemenin kararını onadı!

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi üyeleri; işçi yerine, Cuma namazına izin vermeyen Koç Holding yöneticilerini korudu. Dairenin kararında; "Dosyadaki yazılara, kararın dayandığı delillerle kanuni gerektirici sebeplere ve özellikle delillerin takdirinde bir isabetsizlik görülmemesine göre, yerinde bulunmayan bütün temyiz itirazlarının reddi ile usul ve kanuna uygun olan hükmün onanmasına karar verildi" ifadeleri yer aldı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.