1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Yemen El Kaidesi "Mübarek Paris Gazvesi"ni üstlendi
Yemen El Kaidesi "Mübarek Paris Gazvesi"ni üstlendi

Yemen El Kaidesi "Mübarek Paris Gazvesi"ni üstlendi

Yemen El Kaidesi, Peygamber Efendimiz(sav)'i ağır hakaretler eşliğinde resmeden mizah dergisine yapılan saldırıyı üstlendiklerini açıkladıkları bir video kaydı yayınladı.

A+A-

Yemen El Kaidesi, Peygamber Efendimiz(sav)'i ağır hakaretler eşliğinde resmeden mizah dergisine yapılan saldırıyı üstlendiklerini açıkladıkları bir video kaydı yayınladı.

Videoda konuşan Şeyn Nasir bin Ali el Ensi, saldırısı sonrası Paris'te yapılan yürüyüşü katılan liderleri; "Resme dikkatle bakın, bu yürüyüşe katılanlar Afganistan, Kafkaslar, Şam, Somali, Yemen ve Gazze'de bizimle savaşanların ta kendileri." şeklinde betimledi. Konuşmasının devamında Müslümanlara kafirlerin mallarina boykot cagrisi yaptı.

İşte Şeyhin açıklamasının özet tercümesi;

"Basın ve ifade hürriyeti adı altında dolap çevirmemeniz için sizi daha önce uyarmıştık.

İslam'a hakarete özgürlük tanırken İslam'a ve Tevhid'e çağıranları terorist ilan ediyorsunuz. Holocaust'u konuşmayı suç sayıyorsunuz.

Şeyh Usame sizi daha önce uyarmıştı: Eğer ifade özgürlüğünüzün bir sınırı yoksa sinelerinizi bizim özgür eylemlerimize açın. Sizi tekrar ikaz ediyoruz. Dinimize ve kutsalımıza hakareti bırakin. Kan dökmeyi ve yağmacılığı bırakıp topraklarımızdan çekilin, bu dediklerimizi yapmadiginiz takdirde bizden trajedi ve terörden başka birşey beklemeyin. Barışı arayacak ancak bulamayacaksınız.

Arabistan'daki El Kaide Cihad Örgütü olarak Mübarek Paris Gazvesi'ni Allah'ın elçisinin intikamı için üstlendiğimizi ilan ediyoruz. Ümmete izah ediyoruz ki bu operasyonu planlayan, hedefi seçen, finanse eden ve Emirini seçen bu organizasyondur (AQAP'tir). Bu operasyonu Allah'in emrine uymak ve Peygamberi'ni desteklemek için Emir'imiz Eymen Zevahiri'nin bilgisi dahilinde yaptık. Bu operasyon ayrıca liderimiz şehid Usame bin Ladin'in vasiyeti üzerine yapildi, operasyon Emir'i şehid Enver Evlaki tarafından atandı.

Operasyon İslam'ın iki kahramanı Said ve Serif Kouachi kardeşler tarafından gerçeklestirildi. Allah'in tevfiki ile bu operasyon mücahid Ahmed Coulibaly'nin operasyonu ile tesaduf etti. Allah üçünü de şehidler arasına kabul etsin. Bu saldırıda derginin karikaturistleri, çalışanları ve muhafızları öldürüldü. Bir tanesinin adı da Inspire dergisinde basılmıştı."

 

Özet çeviri: Ekrem Yılmaz

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.