1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Zihinleri tarumar eden Paralel cehalet
Zihinleri tarumar eden Paralel cehalet

Zihinleri tarumar eden Paralel cehalet

Paralel yapı resmi yetki ve otorite ellerindeyken kendileri gibi düşünmeyen bütün cenahları gözaltı ve tutuklamalar ile yok etme gayretindeydi. Örgüt şimdi de ellerinde kalan tek silah medya ile zihinleri bulandırma uğraşında.

A+A-

Geçtiğimiz haftasonu Ebu Hanzala Hoca'nın (Halis Bayancuk) Star Gazetesi'nde çıkan röportajı Paralel örgüt ve elebaşında bir takım rahaksızlıklara sebep olmuş ki, röportajın hemen ardından belli bir ortak aklın ürünü olan ısmarlama haberler, başı va sonu kesilmiş videolar eşliğinde verilmeye başlandı.

Haberlerin altına eklenen ilgili videoyu baştan sona izleyen herkesin haberlerin nasıl habis emellerle hazırlandığını görebilmesi oldukça kolay olacaktır.

Şu ana kadar 3 kez tutuklanıp cezaevine giren Ebu Hanzala Hoca'nın kendi ismiyle arama motorlarında yapılacak bir kaç dakikalık araştırma neticesinde Paralel Örgüt yandaşı medyanın iddia ettiği gibi Tahşiye iddiasıyla tutuklanmadığı görülecektir. Buna rağmen iki kere 'El Kaide' bir kerede 'IŞİD' iddialarıyla tutuklanan Ebu Hanzala Hoca'yı 'Tahşiye' ile bağdaştırmak kötü niyetli odakların halkı ahmak yerine koyması dışında izah edilecek bir durum değildir.

Söz konusu video Ebu Hanzala Hoca'nın cemaatinin resmi internet sitelerinden Tevhid Dersleri'nin Youtube kanalından 12 Ocak 2014 tarihinde yayınlanmasına rağmen, videoyu aylar sonra Almancaya çeviren kişisel bir hesabın videoyu Youtube ekleme tarihi esas alınması servis edilen yalanların nasıl bir ciddiyetle hazınlandığı gözler önüne sermektedir. 

Haberde Ebu Hanzala Hoca'nın söylediği 'Biz IŞİD değiliz, fakat onlar bizim müslüman kardeşlerimizdir' ibaresi cımbızlanarak buradan bir IŞİD emirliği devşirilmeye çalışılmıştır.

Konuşma içersinde Suriye'de saldırıya uğrayan Muhacirler kastedilerek, 'Muhacirlere yapılan saldırılar bize yapılmıştır' denilerek daha önce vurgu yapılan İslam kardeşliğinin getirdiği haklar üzerine birde muhacirin (Allah için yaşadığı beldeyi terkedip, başka bir beldeye giden kişi) fazileti ziyade yapılmıştır. Fakat Paralel Örgüt lehine haberi servis eden basın grubu o ibareyi, videonun altına eklenen haberde 'IŞİD'e yapılan saldırı bize yapılmıştır' diye çarpıtarak servis etmiştir.

Müslümanlara ve İslami hassasiyetlere sahip cemaat ve oluşumlara saldırdığında tüm İslam karşıtlarının desteğini arkasına alan Paralel Örgüt'ün bu adımlarına karşı, hedef tahtasına konulan veya konulcak herkesin bu habis siyasete karşı ortak hareket etmesi gerekmektedir. 

Parael Örgüt tarafından servis edilen yalan haber, http://www.samanyoluhaber.com/web-tv/tahsiye-operasyonunda-tutuklanan-halis-bayancuktan-iside-tam-destek-11314-video-haberi/ 

Kaynak: Tevhidi Gündem

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.